Studio HR

Jobs

Asistent Manager Vânzări

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Colaboratorul nostru a luat ființă în anul 2016 la Sfântu Gheorghe, Covasna, prin achiziţionarea fostului Combinat de prelucrare a lemnului. Acestia construiesc cu ambiție și pasiune cabane din lemn în România folosind soluții și concepte arhitecturale de standard european. Produsele lor ajung rapid și eficient în orice țară din Europa.

Responsabilități

1. Sales administration

  • Furnizarea de suport administrativ pentru departamentul de vânzări;
  • Asigurarea unei comunicări eficiente între departamentul de vânzări și alte departamente;
  • Pregătirea rapoartelor și analizelor de vânzări pentru clienții din portofoliu;
  • Face prezentarea de produs pentru clienți la sediu;
  • Califica lead-uri primite conform grila;
  • Gestionarea corespondenței cu clienții și partenerii de afaceri sales și răspunde solicitărilor venite de la potențiali clienți;
  • Contactarea de noi clienți și transmitere oferte personalizate bazat pe nevoile acestora;
  • Înregistrează comenzi,  creează folder/ client-proiect, verifica si salvează documentația aferenta pe server;
  • Informează responsabili de proces când comanda are undă verde pentru a fi executată;
  • Urmărește procesul da vânzare/livrare in sistemele ERP și CRM.

2. Marketing & social media

  • Gestionează relația cu o firmă externa de marketing digital;
  • Furnizează elemente pentru implementarea strategiei de marketing: nr de postări,  topic-uri,  media library,  etc.;
  • Urmărește realizarea de printuri și alte materiale pentru târguri sau promoționale.

3. GM asistent

  • Gestionează arhivarea de contracte;
  • Transmite diferite documente necesare în relația cu avocatul companiei;
  • Urmărește termene de plată a proiectelor implementate.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în vânzări sau într-o poziție administrativă similară (constituie un avantaj);
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă;
  • Capacitatea de a lucra în mod eficient într-un mediu dinamic și sub presiune;
  • Abilități organizatorice și atenție la detalii;
  • Cunoștințe solide de utilizare a pachetului Microsoft Office;
  • Personalitate energica, dinamică, flexibilă și proactivă;
  • Orientare către rezolvarea de probleme și abilității decizionale.

Cum aplici?

Poți aplica accesând secțiunea „Aplică online”, unde poti sa ne trimiti formularul de inscriere.

studiohr